Krížovky na webe

11. 11. 2008 | Webdesign |

Tiež radi riešite sudoku, krížovky, hádanky alebo hlavolamy? Na svoj web som umiestnil podstránku krížovky venovanú práve tejto téme. Zatiaľ je na nej len Sudoku, no stránky plánujem postupne dopĺňať ďalšími typmi úloh precvičujúcich logické myslenie.

Sudoku, ktoré na krížovkách nájdete je náhodne generované. To znamená, že vždy máte za úlohu vyriešiť jedinečnú úlohu. Stačí si len zvoliť tú správnu obtiažnosť a môžete sa pustiť do toho. Správnosť Vašeho riešenia je možné si kedykoľvek jednoducho odkontrolovať. Netrpezliví si môžu kompletné riešenie nechať jednoducho zobraziť.

Algoritmus na generovanie (riešenie) Sudoku som kompletne vymyslel sám a môže ešte obsahovať nejaké chyby. Najskôr som mal v pláne použiť už existujúcu implementáciu, no nefungovala správne.  Algoritmus generoval neriešiteľné úlohy a občas dokonca nevygeneroval nič (prázdne pole). Trochu som sa teda zamyslel a urobil som dobre.

Dúfam, že si krížovky obľúbite a moja práca tým nebude zbytočná. Ja sa budem za odmenu snažiť tam pridať vždy niečo nové. Do lúštenia!

Tagy: ,

Priestor pre Vašu reakciu

1 povinný údaj
2 údaj nebude zobrazený